Wkłady do mopów i stelaże

Stelaże i wkłady do mopów płaskich

Ostatnimi czasy poprawiliśmy 2 kategorie w sklepie internetowym. W poprawionych kategoriach znajdą Państwo stelaże oraz wkłady do mopów płaskich do mycia podłóg, do zamiatania lub mopy sznurkowe i zapinki do nich. Poprawiliśmy nazwy i opisy produktów, dodaliśmy sposoby filtracji oraz usunęliśmy nieaktywne indeksy.

Filtracja po typie mopa

W naszym sklepie mogą Państwo zakupić sprzęt do sprzątania najwyższej jakości, są to produkty marki TTS. Tecno Trolley System, w skrócie TTS, dostarcza rozwiązania do czyszczenia dla każdej branży oraz powierzchni. Wśród mopów mogą Państwo wybrać typ mopa, dostępne są 4 rodzaje włókna :

 • Bawełna - charakteryzuje się dużą chłonnością oraz wytrzymałością (75% bawełny, 25% poliestru
 • Poliester - duża lepsze właściwości czyszczące, troszkę gorsza chłonność (75% poliestru, 25% bawełny)
 • Mikrowłókno (microblue, niebieski) - bardzo dobre właściwości myjące przy małej ilości detergentu (85% poliester, 15% poliamid)
 • Mikrofaza/Bawełna/Akryl, 3w1 - tak zwane wkłady strefowa, wysoka wydajność mycia, duża chłonność, funkcja osuszania

Filtracja ze względu na mocowanie wkładu

Wszystkie rodzaje wkładów do mopa dostępne są dwóch wersjach mocowania. Pasują do stelaży kieszeniowych lub speedy. System speedy to stelaże z zapięciem dwustronnym, w którym wkład mopa mocowany jest na specjalne uszy. Do stelaża na rzep mogą Państwo zamocować wkład typu microblue który idealnie się sprawdzi czyszczenia olejowanego drewna. Filtracja z uwagi na sposób mocowania wygląda następująco:

 • kieszeniowy - wkłady kieszeniowe do mycia podłóg, wkłady do osuszania i zamiatania DUST
 • speedy (zapięcie dwustronne) - wkłady do mycia podłóg
 • velcor (rzep) - wkłady do mycia i pielęgnacji podłóg, polecane do mycia podłóg drewnianych (olejowanych, lakierowanych i drewna surowego)
 • uni junior - nowość, specjalnie zaprojektowany system mopów do mycia nie dużych powierzchni

Do zamiatania i osuszania polecamy Państwu wkłady bawełniane i akrylowe które można zamontować na stelaże typu DUST. Stelaże DUST to specjalnie zaprojektowany produkt, dostępny w kilku szerokościach który ma ułatwić sprzątanie dużych powierzchni. Wkłady DUST mocowane są na kieszenie, a stelaż składa się z przegubu plastikowego w części centralnej oraz stalowego drutu który znajduje się po obydwu stronach przegubu.

Filtracja ze względu na rozmiar mopa lub stelażu.

Dodatkową metodą filtracji jest rozmiar wkładów i stelaży. Wkłady i stelaże do mycia podłóg, najczęściej, występują w dwóch szerokościach: 40 i 50 cm. Wkłady do zamiatania lub osuszania występują w szerokościach : 40, 60, 80 i 100 cm. Poniżej znajdą Państwo wskazówkę z produktami dopasowanymi do poszczególnych szerokości :

 • 40 i 50 cm - wkłady mopów speedy i kieszeniowych, stelaże speedy i kieszeniowe, stelaże i wkłady do stelaży DUST
 • 40 i 60 cm - stelaże i wkłady do mopów na rzep
 • 60, 80, 100 cm - wkłady i stelaże do systemu DUST, osuszanie i zamiatanie powierzchni

Filtracja ze względu na użytkownika 

Ostatnią metodą filtracji jest typowa branża zastosowania. Nie jest to jednak żaden wyznacznik a nasza sugestia. Dopasowanie do branż nastąpiło wg wytycznych producenta, znanych nam technologii sprzątania oraz najczęściej sprzedawanych produktów do poszczególnych klientów :

 • biuro i administracja - tutaj możemy używać każdego rodzaju sprzętu, ale w większości przypadków najlepiej sprawdzi się system speedy.
 • szkoły i przedszkola - w zależności od tego czy musimy przeprowadzić dezynfekcję czy zwykłe mycie możemy wybrać pomiędzy systemem kieszeniowym, a systemem mopów na uszy
 • gabinety medyczne, stomatologiczne, salony kosmetyczne i fizjoterapeutyczne - z uwagi że mamy do czynienia raczej z małymi przestrzeniami najlepszym wyborem będzie uni junior lub system velcro. Mopami na rzep (velcro) możemy przeprowadzić dezynfekcję oraz standardowe mycie
 • domy pomocy społecznej, gastronomia i noclegownie - zazwyczaj, ta grupa klientów, decyduje się na zakup systemów kieszeniowych które świetnie się sprawdzają podczas mycia metodą “one touch”
 • firmy usługowe - w większości przypadków używają mopów z zapięciem dwustronnym ale z uwagi na szeroki zakres usług, np firm sprzątających, mogą używać różnych rodzajów mopów do różnych stelaży

Wszystkie produkty zostały stworzone z myślą o profesjonalnym sprzątania, co nie znaczy że nie można używać ich do mycia podłóg w domu. Jeśli mają Państwo jakieś pytania dotyczące produktów to zapraszamy do kontakt!

Share this post

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Menu
Ta strona wykorzystuje pliki cookie

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe.