Dezynfekcja narzędzi

Poniżej znajdą Państwo profesjonalne płyny do dezynfekcji narzędzi medycznych, fryzjerskich, kosmetycznych oraz stomatologicznych. Są to środki znanych producentów takich jak Schulke oraz Medisept. Wszystkie środki posiadają niezbędne atesty i dokumenty pozwalające na używanie w każdym wyznaczonym sektorze. W zależności od produkty mogą Państwo wybrać pomiędzy środkami gotowymi do użycia (ready to use) oraz koncentratami. 

Jak działają środki do dezynfekcji narzędzi?

Środki do dezynfekcji narzędzi skutecznie zwalczają prątki gruźlicy, eliminują wirusy, bakterie oraz drożdże. Można je stosować w różny sposób. Dokładne instrukcje znajdą Państwo w karcie produktu, gdzie został opisany czas działania wobec konkretnych zarazków oraz metoda użycia. Niektóre środki potrzebują dłuższego czasu i stosuje się metodę namaczania. Inne, bardziej agresywne działają już w ciągu jednej minuty i mogą być użyte bezpośrednio na powierzchnię.

Komu dedykowane są środki do odkażania i dezynfekcji narzędzi?

Środki do odkażania różnego rodzaju narzędzi i akcesoriów mogą, a nawet powinny być stosowane w domach pomocy społecznej, szpitalach, przychodniach, prywatnych gabinetach i klinikach medycznych, gabinetach stomatologicznych, salonach kosmetycznych i fryzjerskich, salonach tatuażu i piercingu oraz w zakładach przemysłu spożywczego. Oferowane przez nasz środki mogą służyć do dezynfekcji : narzędzi chirurgicznych i medycznych, nożyczek, pilniczków, obcinaczy i nożyków, narzędzi stomatologicznych w tym wierteł oraz dłuteł oraz całych unitów, oraz akcesoriów do robienia tatuażu i przekuwania uszu.

Dlaczego warto korzystać z profesjonalnych środków do dezynfekcji ?

  • skuteczność potwierdzona odpowiednimi badaniami i atestami (w tym wobec Sars-Cov-2)
  • wygodne i trwałe opakowania
  • jasne i przejrzyste instrukcje korzystania
  • duża wydajność (głównie koncentratów)
  • szybkość działania (środków ready to use)
  • szeroki zakres tolerancji wobec delikatnych materiałów (koncentraty)
  • szerokie spektrum działania i używania wobec różnych narzędzi i akcesoriów

Aktywne filtry

Alodes N 1l - dezynfekcja dla narzędzi
  • -23%
Alodes N to preparat przeznaczony do mycia i dezynfekcji narzędzi kosmetycznych - m.in. grzebieni, nożyczek do włosów, wałków. szczotek lub narzędzi używanych przy zabiegach manicure, które nie naruszają ciągłości tkanek. Jest gotowy do użycia. Charakteryzuje go szybkość działania - czas potrzebny, by odkazić sprzęt wynosi ok 15 minut. Nie zawiera aldehydu i fenolu, dzięki czemu nie odbarwia dezynfekowanych powierzchni oraz może być stosowany przy wielu wrażliwych materiałach. Środek doskonale sprawdza się zarówno podczas zanurzania przedmiotów w naczyniach dezynfekcyjnych, czy poprzez używanie myjki ultradźwiękowej. Preparat do wszystkich instrumentów ze stali i stopów metali.
Cena podstawowa 27,23 zł 20,96 zł

Schulke Desam Prim - 1l

Schulke Desam Prim 1l to preparat do mycia i dezynfekcji akcesoriów i sprzętu, który nie jest wyrobem medycznym. To koncentrat, którego wyróżniającą cechą jest szerokie spektrum zastosowania oraz szybki czas działania. Stworzony na bazie podchlorynu sody. Możliwość używania w gastronomii, przemyśle spożywczym, zakładach opieki zdrowotnej. Preparat może być stosowany również do dezynfekcji powierzchni.

17,27 zł

Schulke Mikrozid AF to  gotowy do użycia środek do szybkiej dezynfekcji narzędzi medycznych oraz sprzętu stomatologicznego. Stworzony na bazie alkoholu. Posiada szerokie właściwości biobójcze. Wykazuję skuteczność wobec wirusom, grzybom, drożdżom, bakteriom oraz prątkom gruźlicy. Po użyciu pozostawia przyjemny zapach. Preparat nie pozostawia smug lub zacieków. Środek jest szybkoschnący. W efekcie szybko okazuję się skuteczny. Oprócz skuteczność, wykazuję również szeroką tolerancję materiałową. Preparat Schulke Mikrozid AF może być używany nawet do materiałów wykonanych z poliwęglanu. Rekomendowany do placówek medycznych, szpitali - szczególnie do oddziałów noworodkowych i neonatologicznyh i gabinetów stomatologicznych.

26,46 zł

Schulke Mikrozid Sensitive 1l

Schulke Mikrozid Sensitive to bezalkoholowy środek do szybkiej dezynfekcji sprzętu medycznego. Jego niewątpliwą zaletą jest szeroka tolerancja materiałowa. Doskonale sprawdzi się w przypadku szkła akrylowego, którego obszar zastosowania jest ogromny Od inkubatorów, łóżek szpitalnych, stołów operacyjnych, po elewacje, zadaszenia, reflektory, oświetlenia, szyby. Preparat nie zawiera aldehydów, przez co nie odbarwia dezynfekowanych obszarów. Wyróżnia go działanie wirusobójcze, drożdzobójcze oraz bakteriobójcze.

36,78 zł

Velox® Spray to płyn służący szybkiej dezynfekcji małych przestrzeni. Jego efektywność pozwala na spokojne używanie go w wielu obszarach. Doskonale sprawdzi się w placówkach medycznych, gabinetach masażu czy SPA, salonach fitness lub na siłowniach. Poza tym jest produktem posiadającym atesty na kontakt z żywnością, stąd ze spokojem można go używać we własnej kuchni oraz punktach gastronomicznych. Dedykowany ze względu na swoją szybkość działania w takich placówkach jak: szkoła, domy opieki, sanatoria, przedszkola lub ośrodki zrzeszające i wymieniające dużą liczbę uczestników i kadry. Wykazuje skuteczne działanie wobec HIV, SARS-COVID, EBOLA oraz wirusów otoczkowych, grzybów i bakterii, które zostały potwierdzone specjalistycznymi badaniami.

 

38,56 zł

Virtuton Bohr to preparat do dezynfekcji narzędzi fryzjerskich, kosmetycznych oraz medycznych. Działa w 15 min. na bakterie, grzyby, prątki gruźlicy, wirusy otoczkowe (m.in. Vacinnia, BVDV, SARS-Cov-2), Adeno, Polio. Poleca się go stosować również do frezów kostnych, wierteł, gumek silikonowych, płytek ceramicznych, narzędzi do leczenia kanałowego,  narzędzi ściernych lub polerujących.
Można go używać poprzez zanurzanie przedmiotów w preparacie lub korzystając z myjki ultradźwiękowej. Niewątpliwie jego atutem jest możliwość wykorzystania go wobec wielu wrażliwych materiałów.

41,36 zł

Wydajny, gotowy do użycia, profesjonalny płyn do dezynfekcji narzędzi stomatologicznych takich jak wiertła, frezy, narzędzia stalowe oraz diamentowe. Bezpieczny dla materiałów. Środkiem tym można dezynfekować również wszystkie gumki, wkładki oraz rzeczy wykonane z silikonu i innych delikatnych materiałów. Viruton Bohr może również służyć do dezynfekcji delikatnych narzędzi używanych podczas zabiegów kosmetycznych.

137,37 zł

Koncentrat do mycia i dezynfekcji urządzeń ssących

Bardzo wydajny, działający w niskich stężeniach, koncentrat do dezynfekcji i mycia stanowisk (unitów) stomatologicznych. Przebadana skuteczność w ciągu 15 minut w stężeniu roboczym 1%. Skuteczny wobec bakterii, grzybów i wirusów. Zalecany do mycia i dezynfekcji ssaków, misek oraz separatorów amalgamatu. Doskonale się sprawdzi we wszystkich obiegach zamkniętych, również w wannach z hydromasażem. Zapobiega powstawaniu biofilmu.

63,94 zł
Menu
Ta strona wykorzystuje pliki cookie

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe.