Zabezpieczanie posadzek

Dyspersja polimerowa - powierzchniowa powłoka ochronna do posadzek kamiennych i wykładzin PCV

W ofercie naszych produktów znajdą Państwo profesjonalne środki do zabezpieczania posadzek kamiennych takich jak lastryko, marmur i beton oraz elastycznych wykładzin podłogowych takich jak linoleum, PCV lub tarket. Polimery, potocznie zwane akrylami stosuje się do powierzchniowej ochronny posadzek kamiennych. Większość produktów tworzy bezbarwną warstwę ochronną odporną na środki myjące która izoluje posadzkę od brudu i drobnych zniszczeń mechanicznych. W zależności od produktu mogą one być antypoślizgowe, odporne na działanie środków dezynfekcyjnych lub łatwe w usuwaniu.

Impregnat hydrofobowy - wzmacnianie struktury i tekstury materiału 

Impregnaty hydrofobowe to płynne środki ochronne wnikające w strukturę materiału i izolujące go przed zniszczeniami mechanicznymi oraz brudem. Główną zaletą impregnatów hydrofobowych jest ich łatwa aplikacja oraz fakt że nie tworzą warstwy ochronnej na powierzchni materiału ale w jego wnętrzu. Większość znanych impregnatów hydrofobowych jest oparta o kompozycję różnego rodzaju rozpuszczalników. Impregnaty hydrofobowe stosuje się do ochrony posadzek kamiennych : granit, marmur, lastryko, szlifowany beton.

Przed użyciem każdego z preparatów warto zasięgnąć rady specjalisty lub przeczytać informację dotyczącą konserwacji materiału w karcie produktu.

Aktywne filtry

Łatwo zmywalna emulsja o właściwościach myjąco pielęgnacyjnych do różnych posadzek (kamień naturalny, lastryko, beton, wykładziny PCV, drewno oraz kauczuk). Sunglorin charakteryzuje się dobrą rozlewalnością, posiada właściwości antypoślizgowe. W celu uzyskania najlepszego efektu należy polerować, najlepiej przy użyciu polerki wysokoobrotowej. Do mycia używać rozcieńczonego. 

366,61 zł

Gotowa do użycia emulsja nabłyszczająca do posadzek z kamienia naturalnego, lastryko, wykładzin PCV, parkietu oraz kauczuku. Sunglorin tworzy łatwo zmywalną powłokę nabłyszczającą, wnika w pory i uszczelnia, posiada właściwości antypoślizgowe. Można polerować. Nadaje się do mycia i pielęgnacji.

40,13 zł

Impregnowanie i zabezpieczanie marmuru, granitu, betonu, piaskowca i lastryko.

Impran to płynny, bezbarwny, wolny od węglowodorów aromatycznych środek do zabezpieczania kamienia naturalnego i sztucznego przed wnikaniem wody, brudu oraz wilgoci. Impregnat ożywia naturalną barwę kamienia, wydłuża żywotność podłogi oraz jest łatwy w konserwacji. W zależności o materiału i jego porowatości niezbędne jest położenie od 1 do 4 warstw, preparat rozkładać za pomocą mopa płaskiego do pełnego nasycenia powierzchni. Podłoga gotowa jest do użytku po 48 godzinach od wyłożenia ostatniej warstwy, używać środka w wentylowanym pomieszczeniu, zabezpieczyć resztki preparatu i unikać ognia.

380,64 zł

Striper o silnych właściwościach czyszczących

Poly Ex to silny płyn czyszczący o właściwościach stripujących. Środek przeznaczony do usuwania i doczyszczania starych powłok polimerowych, doskonale rozpuszcza również brud oraz osady oleiste. Środek do stosowania za pomocą mopa ale największą skuteczność osiąga w automatach lub szorowarkach. Płynu można używać do wszystkich wodoodpornych posadzek w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

369,06 zł

Dyspersja polimerowa do posadzek kamiennych, mineralnych, elastycznych

Gotowa do użycia powłoka ochronna do różnego rodzaju posadzek. Thermodur to dyspersja polimerowa o dużej twardości, posiada doskonałe właściwości pielęgnacyjne i nabłyszczające, jest odporny na ścieranie oraz środki myjące na bazie alkoholu. Akryl ten tworzy przeźroczystą, samonabłyszczającą się warstwę ochronną. Zaleca się rozkładanie przynajmniej 2 warstw, do mycia i pielęgnacji używać neutralnych środków myjących takich jak Clarida Care lub Clarida Uni. Lakier szybko schnie, wskazane jest polerowanie w celu utwardzenia powłoki.

281,71 zł

Powłoka polimerowa do zabezpieczania posadzek odporna na działanie środków do dezynfekcji

Płynna, dyspersja polimerowa do zabezpieczania posadzek w szpitalach, domach opieki społecznej, przychodniach, gabinetach dentystycznych i lekarskich, salonach kosmetycznych oraz gabinetach odnowy. Akryl ten posiada właściwości antypoślizgowe i jest wolny od żywic, tworzy bezbarwny, samonabłyszczający się film ochronny. Zalecamy ułożenie od 2 do 3 warstw. Do mycia i pielęgnacji używać Clarida Care, okresowo zaleca się użycie polerki wysokoobrotowej.

306,74 zł

Polimer do posadzek o właściwościach antypoślizgowych

Płynna dyspersja polimerowa do posadzek mineralnych (kamień, lastryko) i pcv o wysokim współczynniku antypoślizgowym. Produkt można polerować nie tracąc przy tym właściwości antypoślizgowych. Thermospeed tworzy bezbarwny film ochronny, bardzo dobrze odpiera brud oraz jest bardzo wytrzymały. Polimer ten doskonale się sprawdzi na PCV i linoleum oraz chłonnych posadzkach kamiennych

276,02 zł

Intensywnie czyszczący środek o właściwościach stripujących

Veroclean to jeden z najmocniejszych preparatów marki Kiehl. Płyn przeznaczony do usuwania starych złogów brudu oraz mocno nawarstwionych powłok polimerowych. Środek skutecznie czyści w błyskawicznym tempie, przeznaczony głównie do mycia szorowarką lub automatem myjącym. Nie powoduje powstawania piany w zbiorniku odkurzacza lub maszyny myjącej.

521,21 zł

Zdzieracz do powłok polimerowych, silny płyn doczyszczający

Mediclean 121 to skoncentrowany bardzo silny płyn doczyszczający, często określany zdzieraczem do powłok polimerowych. Środka można używać do usuwania wosków, akryli lub polimerów oraz do nawarstwionego brudu z podłóg odpornych na działanie silnych alkaliów. W zależności od potrzeb stripera można używać w różnych stężeniach:

  • do usuwania nawarstwionych środków powłokowych (polimerów, lakierów, akryli i wosków) w zależności od potrzeb od 5 do nawet 30%
  • do usuwania nawarstwionych środków myjąco-pielęgnujących używać od 0,5 do 5%
  • do usuwania nagromadzonego brudu używać stężenia 2%
  • przy myciu ręcznym warto spryskać powierzchnię przed czyszczeniem
  • trzeba pamiętać że stężenie należy dopasować do rodzaju mycia oraz skali zabrudzenia

125,46 zł

Polimerowa powłoka ochronna do posadzek elastycznych i mineralnych

Mediclean 141 to powłoka ochronna poprawiająca estetykę powierzchni oraz wydłużająca czas eksploatacji podłogi. Środek może być stosowany na różnych powierzchnia, najczęściej służy do zabezpieczania oraz poprawy wyglądu posadzek lastrykowych, wykładzin PCV, posadzek marmurowych oraz linoleum. Mediclean 141 jest polimerem który charakteryzuje się :

  • klasyczną mleczną barwą, ma lepką i kleistą konsytencję
  • dużą wydajnością, 5 litrowy kanister wystarczy na nawet 300 mkw
  • jest samo połyskowy i ma właściwości antypoślizgowe
  • mocno nabłyszcza i skutecznie zabezpiecza

Należy pamiętać że akrylowanie, lakierowanie, polimeryzacja są pojęciami tożsamymi i w każdym z przypadków można użyć polimeru Mediclean 141.

481,07 zł
Menu
Ta strona wykorzystuje pliki cookie

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe.