Mopy płaskie i sznurkowe

Mop do podłóg dla domu i biura

Mopy do mycia podłóg do podstawowy sprzęt do sprzątania dla każdej firmy sprzątającej lub instytucji. Można je podzielić na kilka rodzajów, biorąc pod uwagę różne czynniki. Główny podział to mopy płaskie oraz mopy sznurkowe. Mopy można też podzielić ze względu na rodzaj użytego włókna lub przeznaczenie. Wśród oferowanych przez nas rozwiązań znajdą Państwo mopy o charakterze komercyjnym lub profesjonalnym albo przemysłowym.

Profesjonalne mopy płaskie i stelaże do mycia podłóg

W naszym katalogu produktów znajdą Państwo mopy płaskie, a także stelaże włoskiej marki produktów do sprzątania Tecno Trolley System, czyli TTS. Producent oferuje mnogość rozwiązań w zakresie mycia posadzek. Są to między innymi, dostępne w naszym sklepie, mop kieszeniowe, mopy na rzep, a także najczęściej przez nas polecane mopy z zapięciem dwustronnym (typu Speedy).

Staramy się aby oferta naszego sklepu była kompleksowa dlatego oferujemy Państwu możliwość zakupu produktów, czyli stelaży i wkładów myjących w pasujących do siebie systemach. Wkład myjący mogą Państwo dobrać w zależności od potrzeb. Dla mężczyzn lub do dużych powierzchni polecamy stelaże płaskie i nakładki myjące w rozmiarze 50 cm lub 60 cm z rzepem. Do podłóg błyszczących (gres, marmur, granit, drewno) sugerujemy nakładki myjące z mikrofazy lub wielofunkcyjne wkłady 3w1. Do podłóg przemysłowych, matowych polecamy nakładki mopa z bawełny lub poliestru.

Profesjonalne i przemysłowe mopy do sprzątania

Podstawowym rozwiązaniem do mycia podłóg jest mop sznurkowy. W naszym sklepie mogą Państwo zakupić wysokiej jakości mopy sznurkowe do zapinek Kentucky lub Bix albo bardzo popularne mopy sznurkowe na gwint. Mopy sznurkowe mogą być wykorzystywane w profesjonalnych zestawach myjących, wózkach dwu wiaderkowych lub serwisowych, a także ze zwykłym wiadrem wyposażonym w wyciskacz.

Mopy składane z zapięciem dwustronnym. stelaże i mopy kieszeniowe, mycie mopem na rzep.

Mopy z zapięciem dwustronnym to najczęściej wybierany mop do szybkiego mycia każdej powierzchni. Mop mocowany jest do stelaża za pomocą klapek i specjalnych uszów. Pośrodku stelaża płaskiego znajduje się guzik który umożliwia składanie stelaża i szybkie wyciskanie mopa. Dzięki możliwości szybkiego odsączania mopa w wyciskarce mycie podłogi przebiega szybko i sprawnie. Jest to najczęściej wybierane rozwiązanie przez firmy sprzątające i usługowe, szkoły, urzędy, zakłady produkcyjne oraz wszystkie instytucje z kadrą sprzątającą.

Mopy kieszeniowe to idealne rozwiązanie dla różnego rodzaju placówek medycznych (szpitali, przychodni, gabinetów medycznych) oraz szkół lub domów pomocy społecznej. Wkład myjący mocowany jest to stelaża za pomocą kieszeni. Płaskie stelaż kieszeniowy składany jest za pomocą guzika. Mop kieszeniowy może być wykorzystywany podczas dezynfekcji oraz mycia metodą jednego kontaktu.

Mopy i stelaże na rzep to idealne rozwiązanie do powierzchni delikatnych, a także do podłóg których nie wolno przemaczać. Stelaże na rzep występują w dwóch rozmiarach: 40 i 60 cm. Nakładka mopa mocowana jest za pomocą specjalnych rzepów. Najczęściej sprzedawanym mopem na rzep jest.

Jakie cechy posiada dobry mop i jaki mop wybrać dla siebie

Dobry mop to taki mop, który zapewni jak najlepsze efekty przy jak najmniejszym nakładzie pracy. Rodzaj i wielkość wkładu myjącego powinniśmy dobierać do rodzaju i wielkości powierzchni. Typ stelaża do rodzaju mycia lub usługi.

 • Mopy bawełniane polecamy do matowych płytek gresowych, lastryka, PCV oraz niektórych podłóg kamiennych, w tym betonu. Zapewniają bardzo dobrą absorpcję oraz czyszczenie powierzchni
 • Mopy z poliestru to mopy, które cechuje dużo większa efektywność mycia, a mniejsza osuszania powierzchni. Mopy z poliestru polecamy do czyszczenia gresu, PCV, marmuru, korka, paneli oraz podłóg winylowych.
 • Mopy mieszane, 3w1 to uniwersalne wkłady do mopa, które sprawdzą się praktycznie w każdym możliwym zastosowaniu. Idealnie sprawdzają się do mycia większości rodzajów podłóg.
 • Mopy z mikrofazy to mopy przeznaczone do podłóg błyszczących i delikatnych. Idealnie się sprawdzą podczas czyszczenia marmuru, granitu, gresu, lakierowanego lub olejowanego drewna.

Jeśli chodzi o wielkość mopa to dla Pań, polecamy mopy w rozmiarze 40 cm, dla mężczyzn i zastosowań profesjonalnych polecamy wkłady i stelaże do mopów w szerokości 50 cm. Stelaże 50 cm są dużo cięższe i trudniejsze w użyciu. Wkład myjący podczas mycia stwarza większy opór, przez co może być bardziej męczący podczas czyszczenia.

Zalety używania profesjonalnych mopów

 • Reużywalność - wszystkie mopy płaskie i mopy do zapinek mogą być wielokrotnie prane
 • Wysoki standard - mopy marki TTS są uszyte z wysokiej jakości włókien bawełny oraz poliestru
 • Szybkie i efektywne mycie - profesjonalne wkłady do mopów występują w dwóch szerokościach: 40 i 50 cm
 • Elastyczność - mogą Państwo wybrać system mocowania lub odpowiednią zapinkę
 • Uniwersalizm - odpowiedni wkład myjący zapewni uniwersalność do mycia różnych powierzchni

Jest 29 produktów.

Pokazano 1-12 z 29 pozycji

Aktywne filtry

TTS Mop speedy 50 cm - komplet

Kompletny mop typu speedy o szerokości 50cm. W zestawie: wytrzymały stelaż płaski typu speedy,...

Cena podstawowa 252,15 zł Cena 220,63 zł
 • -12,5%
 • -12,5%

TTS Mop speedy 40 cm - komplet

Kompletny mop typu speedy o szerokości 40cm. W skład zestawu wchodzi wytrzymały stelaż płaski...

Cena podstawowa 228,53 zł Cena 199,97 zł
 • -12,5%
 • -12,5%

TTS Kij teleskopowy 2...

Kij teleskopowy, 2 częściowy, marki TTS. Kije odznacza się dużą wytrzymałością oraz sztywnością,...

Cena podstawowa 116,85 zł Cena 105,17 zł
 • -10%
 • -10%