Chemia do czyszczenia garaży i parkingów

W dzisiejszym świecie nie parkuje się samochodów pod blokiem lub biurem, a jak już do tego dochodzi to zazwyczaj mieści się tam kilka aut. Ogromny urbanistyczny boom, a także szybko wzrastająca ilość samochodów zmusiło deweloperów do przeniesienia miejsc postojowych do wnętrza budynku. Teraz nie ma budynku mieszkalnego, oczywiście wielorodzinnego, bez garażu. Wszyst budynki biurowe, zlokalizowane w mieście, muszą mieć garaże. Często są to garaże liczące kilkaset, a nawet tysiąc miejsc postojowych. Oczywiście można by powiedzieć że w bloku mieszkalnym tych miejsc jest dużo mniej i  to jest prawda ale czy to znaczy że taki garaż się nie brudzi?

Najczęściej spotykane zabrudzenia w garażach lub parkingach

W garażach najczęściej spotykamy się z takimi zabrudzeniami jak: codzienny kurz i brud wynikający z przemieszczenia się pojazdów, ślady opon oraz ślady oleju i substancji ropopochodnych. Wszystkie wyżej wymienione zanieczyszczenia powinny być usuwane za pomocą środków alkalicznych które bardzo dobrze rozpuszczają tłuszcze oraz codzienny brud. W związku z tym że garaże w budynkach mieszkalnych są czyszczone rzadziej niż w biurowcach lub centrach handlowych przez to są bardziej zanieczyszczone i trzeba użyć mocniejszych środków myjących. W ofercie marki Buzil, Kiehl oraz Clinex znajdą Państwo kilka preparatów do doczyszczania parkingów i garaży podziemnych które sprostają największym oczekiwaniom.

Doczyszczanie garażów - oferta Kiehl

W ofercie produktów Kiehl jest całą seria stworzona z myślą o przemyśle i usuwaniu cięzkich zabrudzeń. Są to produkty z serii Dopomat. Kilka z nich jest dostępnych u nas w sklepie. Są to Dopomat SNF, Dopomat Forte oraz Dopomat Intenso. Oprócz wspomnianych wcześniej środków możemy również Państwu polecić Veroclean oraz Tornado. Najmocniejsze i najbardziej skuteczne preparaty to Dopomat Intenso oraz Veroclean. Oba środki zostały wzmocnione odpowiednimi substancjami powierzchniowo czynnymi i doskonale usuwają wszelkie zabrudzenia w tym ślady po gumie, plamy olejowe oraz nawarstwiony brud. Dopomat SNF i Forte to środki które sprawdzą się doskonale w 99% przypadków. Są tańsze od mocniejszych odpowiedników ale ich skuteczność jest bardzo wysoka. Do częstego i bardziej kosmetycznego mycia możemy śmiało polecić Tornado. Jest to środek który bardzo dobrze rozpuszcza brud oraz wszelkie substancje smoliste, a przy tym całkiem nieźle pachnie.

Doczyszczanie garażów - oferta Buzil

W ofercie Buzila znajdziemy serię produktów zatytułowanych Indumaster. Są to produkty stworzone z myślą o zakładach przemysłowych. Można ich również używać do mycia garażów lub parkingów. W naszej ofercie znajdą Państwo : Indumaster Forte oznaczony IR42, Indumaster Intensive z oznaczeniem IR44 oraz IR45 czyli Indumaster Strong. Najmocniejszy z nich to Indumaster Forte. Środek stworzony z myślą o usuwaniu najcięższych zabrudzeń, w tym starych śladów po oleju lub innych substancjach oleistych. Indumaster Intensive i Strong to środki o mniejszej mocy ale równie skuteczne. Doskonale się sprawdzą w okresowym doczyszczaniu garażów. Warto również wspomnieć o tym że produkty Buzil to nie tylko skuteczność czyszczenia ale również efektywność. Wszystkie środki to mocne koncentraty i naprawdę wystarczy niewielka ilość aby skutecznie umyć posadzkę.

Doczyszczanie garażów - oferta Clinex

Wśród produktów Clinex znajdą Państwo takie preparaty jak Anti-Oil, 4Dirt lub M9 Strong. Anti-oil to typowy środek do usuwania zanieczyszczeń ropopochodnych jak oleje, smary lub ślady po różnego rodzaju paliwach. Wśród preparatów o tym spektrum działania jest to zdecydowanie najtańsza opcja. M9 Strong to środek który sprawdzi się doskonale z najprostszymi zabrudzeniami w przemyśle. W ofercie produktów do czyszczenia garaży lub parkingów znalazł się również 4Dirt, jest to ekologiczny preparat który doskonale radzi sobie z nawarstwieniem brudem oraz w miarę świeżymi plamami oleju.

Podsumowanie

Wszystkie wspomniane preparaty są przystosowane do mycia maszynowego, są niskopienne, działają spontanicznie od razu usuwając brud oraz działają w niskich stężeniach. Jeśli chcieliby Państwo zapytać o ich wydajność to z jednego kanistra można umyć nawet kilka tysięcy metrów kwadratowych. Oczywiście do każdego preparatu dostępna jest także karta charakterystyki w której można dowiedzieć się o własnościach preparatów.

Share this post

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Menu
Ta strona wykorzystuje pliki cookie

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe.