Chemia profesjonalna

Serdecznie zapraszamy do złożenia zamówienia, a w przypadku pytań - do kontaktu. Na najczęściej zadawane z nich, odpowiedzi znajdą Państwo poniżej.

Czym różni się chemia profesjonalna od gospodarczej?

Dostępne na rynku środki czyszczące zasadniczo dzieli się na dwa rodzaje: chemię profesjonalną oraz gospodarczą. Preparaty z obu tych kategorii znacząco się od siebie różnią i to pod wieloma względami. Znajduje to swoje uzasadnienie przede wszystkim w ich przeznaczeniu – do cotygodniowych porządków we własnym domu z reguły nie potrzebujemy tak specjalistycznych środków, jak na przykład ma to miejsce w szkołach, szpitalach, hotelach, halach przemysłowych czy obiektach gastronomicznych. Chemia profesjonalna to przede wszystkim bardzo skoncentrowane preparaty do konkretnych zastosowań, których receptura opiera się na zupełnie innych substancjach aktywnych, niż ma to miejsce w przypadku delikatniejszych płynów przeznaczonych do użytku domowego. Jest też sprzedawana w dużych pojemnikach, co dla firm oraz instytucji jest korzystniejsze z uwagi na ekonomię.

W jaki sposób dobrać odpowiednie środki czyszczące?

Prowadząc firmę świadczącą usługi sprzątające lub chcąc wyposażyć zakład pracy, instytucję publiczną czy obiekt z sektora HoReCa w odpowiednie środki czyszczące, należy przede wszystkim zdefiniować rodzaj oraz uciążliwość występujących zabrudzeń, jakie powstają w danym miejscu, a następnie ocenić kubaturę pomieszczeń. Istotne jest też dobranie chemii czyszczącej odpowiedniej do materiałów pokrywających podłogi, ściany czy wyposażenie, niekiedy reagujących z substancjami o pH silnie kwaśnym lub zasadowym. Reguł tych należy przestrzegać również, jeżeli planujemy wykorzystać preparaty z tej kategorii do użytku domowego.

Czy stosowanie chemii profesjonalnej do użytku domowego jest bezpieczne?

Sięgając po profesjonalne środki do czyszczenia zawsze należy zapoznać się z instrukcją ich stosowania i zachować ostrożność, szczególnie jeżeli zamierzamy użyć ich na własną rękę. Zdarza się to na przykład wtedy, kiedy musimy pozbyć się trudnych do usunięcia zabrudzeń po remoncie, oleistych plam z posadzki w warsztacie, rdzy z powierzchni metalowych elementów czy też spalenizny z rusztu grilla lub piekarnika.

Jest 139 produktów.

Pokazano 1-12 z 139 pozycji

Aktywne filtry

Buzil Sunglorin 10l - G145

Łatwo zmywalna emulsja o właściwościach myjąco pielęgnacyjnych do różnych posadzek (kamień...

Cena 268,62 zł

Buzil Sunglorin 1l - G145

Gotowa do użycia emulsja nabłyszczająca do posadzek z kamienia naturalnego, lastryko, wykładzin...

Cena 29,40 zł

Buzil Drizzle Blue SP-20...

Gotowy do użycia płyn do mycia mebli oraz powierzchni szklanych. Drizzle Blue doskonale myje, nie...

Cena 31,88 zł