Wiosenne porządki : mycie szyb

Wiosenne porządki : skuteczne preparaty i narzędzia do mycia szyb

Zbliża się wiosna! Czas w którym wychodzimy z zimowego marazmu oraz zyskujemy nową energię. Początek wiosny lub koniec zimy to też doskonały czas na zrobienie gruntownych porządków, zarówno w domu jak i biurze. Wiosenne porządki można podzielić na kilka etapów, które skupiają się wokół różnych powierzchni. Większość ludzi dzieli proces sprzątania na mniejsze fragmenty, tj: mycie szyb, gruntowne odkurzanie i wycieranie kurzu, doczyszczanie podłóg, sprzątania tarasów i balkonów, gruntowne czyszczenie łazienki oraz mycie i odtłuszczanie kuchni. W poniższym artykule skupimy się na myciu okien i szyb.

Płyny do mycia szyb : gotowe do użycia i koncentraty

Jeśli szukają Państwo sprawdzonego płynu do mycia szyb na wiosenne porządki to śmiało możemy polecić : Buzil Profiglass, Clinex Glass lub Kiehl GlasQueen. Wszystkie wymienione płyny to lekko zasadowe środki które sprawdzą się doskonale w przypadku małych powierzchni, są to preparaty ready to use. Buzil Profiglass doskonale odtłuszcza, nie pozostawia smug oraz pozostawia niewidoczną powłokę ochronną odbierającą brud. Sam znam osoby które używają tego preparatu do mycia każdej powierzchni w domu. Clinex Glass to płynny środek do mycia szyb oraz stali nierdzewnej który zachwyca wydajnością oraz efektami mycia. W porównaniu do konkurencji wychodzi najkorzystniej cenowo. Kiehl GlasQueen to ekologiczny płyn do mycia szyb oraz wszystkich powierzchni ponad podłogowych, zwłaszcza tych błyszczących. Środek nie pozostawia smug oraz przyjemnie pachnie.

W przypadku koncentratów mamy do polecenia kilka produktów. Są to Buzil Buz Windowmaster, Kiehl GlasKing lub Buzil Blitz Orange. Buz Windowmaster to skoncentrowany, ładnie pachnący preparat do mycia szyb za pomocą zmywaka do szyb i ściągaczki. Preparatu można używać do mycia szlifowanych podłóg gresowych. Sprawdza się super. Podobną specyfikację ma GlasKing, jego dodatkową zaletą jest to że posiada certyfikat Ecolabel, który świadczy o tym że jest to produkt ekologiczny. Blitz Orange to uniwersalny płyn czyszczący o fenomenalnym pomarańczowym zapachu który będzie idealnie się sprawdzał podczas mycia podłóg, mebli oraz szyb. Wszystko zależy od odpowiedniego stężenia.

Sprzęt do mycia szyb: ścierki, packi oraz ściągaczki

Do mycia małych powierzchni polecamy ściereczki z mikrofazy do mycia szyb oraz packę Clean Glass. Sprzedawane przez nas ścierki doskonale myją oraz osuszają powierzchnie. Nie pozostawiają smug oraz pozwalają na ekonomiczne używanie środka. Packa Clean Glass to dosyć nowy produkt w ofercie marki TTS ale bardzo szybko zyskał przychylność klientów. Komplet składa się z packi oraz wkładu myjącego ze specjalnej mikrofazy która myje i osusza powierzchni. Przy myciu bardzo brudnych luster lub szyb warto posiadać 2 wkłady myjące. Jeden do mycia drugi do osuszania.

W przypadku mycia szyb na dużych powierzchniach warto posiadać profesjonalny zmywak do szyb oraz ściągaczkę, uzupełnienie może stanowić skrobak kieszonkowy lub ręczny. Zmywaki są dostępne w kilku rozmiarach, a składają się z rączki oraz wkładu wymiennego. Specjalnie przygotowane włókno wkładu pozwala na szybkie i skuteczne mycie powierzchni. Ściągaczka, zwana też zbierakiem, odpowiada za odprowadzenie piany lub wilgoci z szyb oraz jej szybkie osuszania. Skrobaczki pozwalają na szybkie usuwanie osadów mineralnych, kleju lub gum do żucia.

Jeśli mają Państwo wątpliwość jakiego preparatu użyć to zapraszamy do kontaktu, chętnie doradzimy i pomożemy w doborze odpowiedniego wyposażenia. Pozdrawiamy !!!

Share this post

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Menu
Ta strona wykorzystuje pliki cookie

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe.