Dezynfekcja dla branży beauty

Trzy strefy dezynfekcji : ręce, powierzchnie, narzędzia 

Branża beauty to miejsca jak salony odnowy biologicznej, salony masażu, różnego rodzaju salony kosmetyczne, hotele ze strefami SPA, lokalne małe salony SPA oraz salony tatuażu lub piercingu. W miejscach tych dochodzi często do bliskich kontaktów pomiędzy klientem, a usługodawcą. Często w trakcie tych kontaktów mamy bezpośredni kontakt ze skórą innego człowieka, przez co miejsca te powinny być traktowane jako miejsca szczególne. Zwłaszcza z perspektywy poziomu higieny lokalu oraz użytkowników. W czasie trwającej epidemii Sars-Cov-2 wzrosła nie tylko świadomość usługodawców ale także klientów, którzy często domagają się odpowiedniego przygotowania stanowiska oraz narzędzi.

W salonie kosmetycznym mamy do czynienia z 3 strefami kumulacji szeroko rozumianych zarazków. Są to powierzchni użytkowe, narzędzia kosmetyczne oraz osoba uprawniona lub wyznaczona do wykonania usługi. W każdym przypadku powinniśmy używać specjalnie do tego przygotowanych środków do dezynfekcji. Do odkażania powierzchni można użyć koncentratu lub środka gotowego do użycia (najczęściej jest to spray). Do oczyszczenia rąk i skóry powinniśmy przeznaczyć środki do higienicznej dezynfekcji dłoni. Środki te zawierają dodatkowe substancje łagodzące które pozwalają uniknąć nadmiernego wysuszania skóry. Do dezynfekcji narzędzi używa się specjalnych koncentratów lub środków gotowych do użycia.

do dezynfekcji rąk

Środki do odkażania dłoni, dla klientów i obsługi

Do dezynfekcji rąk, dla klientów jak i obsługi salonu, polecamy Państwu specjalnie przygotowane środki które nie zniszczą dłoni. Są to produkty z linii Velodes lub środki do dezynfekcji Schulke. Preparaty mogą być używane we wszystkiego rodzaju dozownikach lub mogą Państwo dokupić specjalną pompkę która pozwoli na wygodne dozowanie preparatu. Stosowanie pompki lub dozownika pozwala na ograniczenie zużycia środka. Środki do dezynfekcji dłoni są dostępne w formie żelu lub płynu. Z reguły wszystkie posiadają status produktu medycznego. Polecamy : Velodes Gel, Velodes Soft lub Silk oraz Desderman Pure.

do dezynfekcji narzedzi

Dezynfekcja narzędzi kosmetycznych i fryzjerskich

Do odkażania narzędzi kosmetycznych, czyli nożyczek, różnego rodzaju pęset, cążków, pilników, uchwytów oraz głowic powinniśmy używać preparatów do dezynfekcji narzędzi. Wśród produktów Medisept bardzo popularna jest linia Viruton która składa się z kilku produktów. Do szczególnych zastosowań posłużyć może Viruton Bohr który nadaje się idealnie do dezynfekcji narzędzi obrotowych oraz delikatnych materiałów. Do szybkiej dezynfekcji nożyczek lub pilniczka może posłużyć Velox Spray, Velox Top Af lub Mikrozdi Sensitive. Do dezynfekcji przez namaczanie polecamy Alodes N, produkt ten skutecznie usuwa wszelkie zaraz, w tym komórki korona wirusów.

do dezynfekcji powierzchni

Odkażanie i mycie powierzchni w salonie

Środki do dezynfekcji powierzchni to preparaty które posiadają status produktu biobójczego, oraz są skuteczne wobec większości znanych zarazków (grzybów, wirusów i bakterii). W zależności od środka mogą mieć różny czas oddziaływania na powierzchnię, różne stężenia robocze, a także różnie oddziaływać na stosowane powierzchnie. Do szybkiej dezynfekcji powierzchni musimy używać środków ready to use, czyli gotowych do użycia. Idealnie się do tego sprawdzi Velox Spray lub Schulke Mikrozid, do powierzchni delikatnych polecamy Schulke Mikrozid Sensitive. Szybkiej dezynfekcji powinny podlegać fotele, blaty oraz ewentualnie klamki. W czasach nasilenia chorobowego wszystkie powierzchnie które mają bezpośredni kontakt z klientem. Skoncentrowanych środków do dezynfekcji (często posiadają właściwości myjące) powinniśmy używać przy sprzątaniu przed zamknięciem lub ponownym otwarciem. Z reguły są to środki skoncentrowane o dużej wydajności. Do dezynfekcji dużych powierzchni, czyli podłóg, holi, polecamy Quartamon Med lub Terralin Protect (do powierzchni delikatnych) lub Quatrodes Extra.

Krótkie podsumowanie

Podsumowując do dezynfekcji każdej przestrzeni istnieje grupa dedykowanych produktów. W salonach kosmetycznych oraz innych placówkach związanych z branżą beauty niezwykle ważną rolę odgrywają środki do odkażania narzędzi. Równie ważne jest dobre przygotowanie pomieszczenia przez co rozumiemy dokładne umycie i zdezynfekowanie stanowiska oraz miejsc dla oczekujących. Bardzo ważna jest również higiena i bezpieczeństwo pracowników oraz samych klientów. Decydując się na zakup markowych preparatów, np Medisept lub Schulke, mają Państwo pewność oraz gwarancję skuteczności użycia..

Share this post

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Menu
Ta strona wykorzystuje pliki cookie

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe.