Mopy - szybki przegląd oferty

Mopy do małych powierzchni 

Każdy z wygody chciałby zawsze używać mopów płaskich, oczywiście tych najszerszych żeby jak najszybciej umyć wyznaczony odcinek podłogi. Czasami jednak z uwagi na małą przestrzeń, charakterystykę pomieszczenia, po prostu nie ma takiej możliwości. Małe powierzchnie oraz dziwne pomieszczenia bardzo dobrze się czyści przy pomocy mopów sznurkowych lub paskowych. Mopy sznurkowe mogą być wkręcane na kij z gwintem lub montowane do specjalnych zatrzasków, jak np. system BIX.

Mopy sznurkowe lub paskowe mogą być wykonane z różnych włókien, w zależności od potrzeb lub ograniczeń możemy wybrać mopy bawełniane z domieszką poliamidu lub wręcz odwrotnie mopy mopy wykonane z poliamidu z domieszką bawełny. Możemy też rozróżnić mopy pętelkowe z podłużnymi włóknami bawełny lub mopy z mikro-włókna które idealnie się sprawdzą przy podłogach z wysokim połyskiem. Najpopularniejsze na rynku mopy sznurkowe to w tej chwili biało-niebieskie mopy sznurkowe Ricambio. Są to mopy z poliamidu z domieszką bawełny które skutecznie zmywają podłogę, ich minusem jest zdolność do pochłaniania wilgoci lub wody. Mopy te występują w 3 gramaturach i mogą je Państwo zakupić u nas w sklepie.

Mopy płaskie do różnych stelaży

Mopy płaskie należy dobierać do posiadanego stelaża, ewentualnie wybrać odpowiedni komplet dla siebie. Taki który spełni nasze oczekiwania pod względem jakości, ceny oraz użyteczności. Warto rozważyć również zakup profesjonalnego mopa w aspekcie konkretnych zadań. Do dezynfekcji poleca się mopy kieszeniowe, do szybkiego mycia mopy z zapięciem dwustronnym lub w przypadku podłóg drewnianych lub błyszczących mopy na rzep. Standardowe szerokości mopów płaskich to 40 lub 50 cm, dochodzą różne wariacje w postaci stelaży o szerokości 34 lub 60 cm. Wybór stelaża powinien uwzględniać: cel, wielkość pomieszczenia, użytkownika oraz rodzaj powierzchni. 

Stelaże i mopy kieszeniowe są popularnym rozwiązaniem w szpitalach oraz różnych innych placówkach medycznych. Używa się ich głównie podczas dezynfekcji lub mycia jednego kontaktu. Mycie jednego kontaktu polega na zminimalizowaniu migracji zanieczyszczeń i bakterii podczas mycia pomiędzy powierzchnią czyszczoną a urządzeniem czyszczącym. Wózek powinien być wyposażony w dwa pojemniki, najlepiej hermetyczne. W jednym mamy umieszczone czyste mopy (nasączone środkiem myjącym lub dezynfekującym), w drugim przetrzymujemy mopy zużyte. Czysty wkład montowany jest do stelaża na podłodze, po umyciu fragmentu posadzki i oderwaniu mopa od podłoża, zużyty mop wędruje do pojemnika z brudnymi wkładami. W zależności od podłogi i powierzchni możemy wybrać pomiędzy mopami z poliestru, bawełny lub włókien mieszanych.

System zapięcia dwustronnego to idealny przykład stelaża do szybkiego mycia dużych powierzchni. Użytkownika praktycznie nie dotyka samego mopa, ingerencja polega na składaniu, wyciskaniu, płukaniu i rozkładaniu mopa na podłodze. Mopa podczas tych czynności nie demontuje się ze stelaża. Najlepszym przykładem takiego systemu jest system SPEEDY (system WET) włoskiej marki TTS. Stelaż skonstruowany jest z wytrzymałej deski wyposażonej w dwie klapy do mocowania wkładu mopa, przycisk do składania stelaża (można używać nogi) oraz ruchomy przegub który sprawia że stelaż jest bardzo mobilny i lekki w prowadzeniu. Mycie następuje po torze cyfry 8 i powinno być przeprowadzone w jednym kierunku. Mopów z zapięciem dwustronnym, najlepiej używać z wiadrem wyposażonym w wyciskarkę lub wózkiem do sprzątania.

Stelaże na rzep oraz mopy płaskie do małych powierzchni to rozwiązania mniej popularne ale wciąż bardzo przydatne. Stelaże i mopy na rzep poleca się do mycia i dezynfekcji typu OneTouch oraz do mycia delikatnych powierzchni, przy użyciu metody spray. Do małych pomieszczeń, mieszkań, domów świetnym rozwiązaniem jest zestaw UNI Junior. Jest to lekki stelaż z mocowanie dwustronnym dopasowany do wiadra z wyciskaczem. Cały zestaw zajmuje bardzo mało miejsca, a jest bardzo skuteczny i funkcjonalny.

Mopy które wychodzą z obiegu a mogą być alternatywą dla popularnych rozwiązań

Mopami które wychodzą pomału z obiegu, a mogą być alternatywą dla popularnych rozwiązań są duże mopy sznurkowe lub mniejsze mopy typu BIX. Duże mopy sznurkowe to wkłady o gramaturze od 350 do 450 gram, mogą być zszyte u dołu, zakończone pętelką lub cięte. Zazwyczaj mocujemy je do agrafki czyli zatrzasku Kentucky. Takie mopy mogą być używane z wiadrami na kółkach lub wózkami do sprzątania i będą spełniały podobne zadania co dużo popularniejsze mopy płaskie. Mopy typu BIX to mopy które mocowane są do małej agrafki marki TTS (zatrzask BIX) i stanowią super alternatywę dla mopów sznurkowych na gwint. Dlaczego super? Zatrzask Bix mocowany jest do kija aluminiowego który jest dużo wytrzymalszy niż zwykły kij z gwintem, wkłady do mopa BIX wykonane są z wysokiej jakości włókien bawełny które bardzo dobrze zmywają oraz odprowadzają wilgoć. Czego nie można powiedzieć o mopach Ricambio. Niestety mopy typu BIX są nieco droższe nić popularne mopy sznurkowe na gwint.

Tagi : mopy sznurkowe mopy płaskie stelaże do mopów sprzęt do sprzątania

Share this post

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Menu
Ta strona wykorzystuje pliki cookie

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe.